Potrącenie rowerzysty na wyjeździe z drogi osiedlowej - Aktualności - KMP Zamość

Aktualności

Potrącenie rowerzysty na wyjeździe z drogi osiedlowej

71-letni rowerzysta trafił do szpitala po tym, jak został potrącony przez samochód osobowy marki Alfa Romeo na ul. Bohaterów Monte Cassino. Do zdarzenia doszło w momencie, gdy cyklista jadąc drogą dla rowerów przejeżdżał przez wyjazd z drogi osiedlowej. Badanie trzeźwości wykazało, że obaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Okoliczności kolizji wyjaśniają policjanci i apelują o ostrożność na drodze.

Do zdarzenia doszło wczoraj ok. godziny 16:00 w Zamościu na ul. Bohaterów Monte Cassino. Jak wstępnie ustalili policjanci 71-letni mieszkaniec Zamościa kierując rowerem poruszał się drogą dla rowerów, przejeżdżając przez wyjazd z drogi osiedlowej oznaczonej znakiem „strefa zamieszkania” został potrącony przez samochód m. Alfa Romeo. Prawdopodobnie przyczyną zdarzenia było nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu rowerzyście przez kierującego osobówką - 51-latka z Zamościa.  

Po upadku kierujący jednośladem został przewieziony do szpitala. Po wykonanych tam badaniach mógł opuścić placówkę służby zdrowia, ponieważ poza niegroźnymi potłuczeniami nie doznał poważniejszych obrażeń. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że obaj uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

Szczegóły oraz okoliczności kolizji wyjaśniają policjanci i apelują o zachowanie ostrożności na drodze.

Pamiętajmy, że każdy uczestnik ruchu drogowego zobowiązany jest do stosowania zasady ograniczonego zaufania, zachowania czujności, przestrzegania przepisów oraz skupienia uwagi na tym, co dzieje się wokół. Kierujący samochodami dojeżdżając do przejścia dla pieszych, czy też przejazdu dla rowerów powinni zachować szczególną ostrożność i upewnić się czy na przejściu lub przejeździe nie znajdują się niechronieni uczestnicy ruchu. Jednak te same zasady obowiązują również rowerzystów i pieszych, oni również nie powinni wchodzić, czy też wjeżdżać na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd. Zobowiązani są do wcześniejszego upewnienia się, czy ich decyzja nie spowoduje zagrożenia dla nich samych lub innych uczestników ruchu. Ponieważ chwila nieuwagi, rozkojarzenie lub zbyt szybko podejmowane nieprzemyślane decyzje mogą mieć tragiczny w skutkach finał.  
D.K-B.