Policjanci o zasadach bezpiecznego kwestowania podczas WOŚP - Aktualności - KMP Zamość

Aktualności

Policjanci o zasadach bezpiecznego kwestowania podczas WOŚP

Data publikacji 09.01.2020

Podczas konferencji zorganizowanej w zamojskim sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tuż przed niedzielnym Finałem policjanci przypomnieli wolontariuszom o zasadach bezpiecznego kwestowania. W czasie konferencji przedstawiono również szczegółowy przebieg tegorocznego Finału WOŚP na terenie naszego powiatu, zaprezentowano również jak wyglądają identyfikatory oraz charakterystyczne puszki – obowiązkowe wyposażenie niedzielnych wolontariuszy.

W najbliższą niedzielę jednym z najważniejszych zadań policjantów będzie zapewnienie bezpieczeństwa wolontariuszom kwestującym dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach Zamościa pojawi się ponad 500 wyposażonych w identyfikatory i charakterystyczne puszki wolontariuszy. Nad ich bezpieczeństwem będą czuwali policjanci z zamojskiej komendy, zwracając uwagę na wszelkie incydenty im zagrażające. Mundurowi zadbają również o bezpieczeństwo uczestników organizowanych w tym dniu na terenie powiatu zamojskiego okolicznościowych imprez.

Wczoraj w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu, gdzie znajduje się sztab Orkiestry została zorganizowana konferencja z udziałem przedstawicieli władz miasta, instytucji, organizacji oraz służb zaangażowanych w organizację 28 Finału WOŚP w powiecie zamojskim. Podczas konferencji zaprezentowano puszki, do których kwestujący będą prowadzili zbiórki oraz identyfikatory wolontariuszy tegorocznej Orkiestry. W spotkaniu uczestniczyli również policjanci, aby obecnym tam wolontariuszom przekazać podstawowe zasady bezpieczeństwa, jakimi powinni się kierować w czasie niedzielnego kwestowania: omijać miejsca słabo uczęszczane, źle oświetlone ulice, zadbać o to, aby nie zbierać pieniędzy samodzielnie, ponieważ w grupie będzie bezpieczniej, zabrać ze sobą telefon komórkowy, dzięki któremu będzie można komunikować się ze sztabem lub w przypadku wystąpienia zagrożenia szybko zaalarmować odpowiednie służby. Przypomniano również o tym, aby podczas powrotu na zakończenie Finału wracać w towarzystwie innych kwestujących lub skorzystać z pomocy krewnych, przyjaciół lub też policjantów. Apelowano o to, aby wolontariusze w czasie niedzielnego Finału obecnym na terenie miasta policjantom bezpośrednio zgłaszali swoje uwagi na temat ich bezpieczeństwa, lub też w wypadku podejrzenia zaistnienia niebezpieczeństwa, nie wahali się i natychmiast powiadamiali policjantów, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Na zakończenie życzono wszystkim bezpiecznej i owocnej zbiórki oraz bezpiecznych powrotów do sztabu WOŚP po zakończeniu kwestowania.
D.K-B.

 

  • policjanci na konferencji WOŚP
  • policjanci i służby odpowiedzialne za finał WOŚP
  • organizatorzy WOŚP i służby na konferencji w MDK