Zatrzymany z podróbkami - Aktualności - KMP Zamość

Aktualności

Zatrzymany z podróbkami

Zarzuty wprowadzania do obrotu odzieży z podrobionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi usłyszy 26-letni obywatel Bułgarii, który na giełdzie oferował do sprzedaży nielegalny towar. Policjanci oraz funkcjonariusze urzędu celno skarbowego zabezpieczyli łącznie 630 sztuk podrobionej odzieży, bielizny i butów. Właściciel nielegalnego towaru został zatrzymany w policyjnym areszcie. Prawo własności przemysłowej za tego typu przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2.

Wczoraj policjanci z Zamościa zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej na terenie giełdy w m. Mokre wspólnie z funkcjonariuszami zamojskiej delegatury Lubelskiego Urzędu Celno Skarbowego przeprowadzili działania wymierzone w nieuczciwych sprzedawców oferujących do sprzedaży towar z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi.

W czasie działań mundurowi na stoisku handlowym, na którym do sprzedaży oferowane były „markowe” ubrania zabezpieczyli 630 sztuk bluz sportowych, spodni „dresowych”, swetrów, czapek, koszulek, męskiej bielizny oraz butów, na których umieszczone były podrobione znaki towarowe wiodących marek odzieżowych.

Nielegalny asortyment oferował do sprzedaży 26-letni obywatel Bułgarii. Mężczyzna został zatrzymany i wraz z zabezpieczonym towarem przewieziony do komendy. Usłyszy zarzuty posiadania i wprowadzania do obrotu towarów z zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie miał prawa używać.
Prawo własności przemysłowej za tego typu przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2.
D.K-B.