Zamość: Usłyszał zarzuty za posiadanie narkotyków - Aktualności - KMP Zamość

Aktualności

Zamość: Usłyszał zarzuty za posiadanie narkotyków

Data publikacji 19.10.2019

Kryminalni z Zamościa zatrzymali mężczyznę, który posiadał w mieszkaniu narkotyki. W wyniku przeszukania policjanci zabezpieczyli marihuanę w ilości, z której można byłoby wykonać ponad 280 porcji dilerskich tego narkotyku. Podejrzany 34-latek usłyszał zarzuty posiadania i uprawy konopi innych niż włókniste. Decyzją prokuratora został objęty dozorem policyjnym. Za posiadanie środków odurzających, jak i za uprawę konopi innych niż włókniste grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Zamościa zatrzymali wczoraj 34-latka, który posiadał w mieszkaniu środki odurzające. W trakcie przeszukania zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeń policjanci znaleźli 3 słoiki, a w nich susz roślinny, odnaleźli także elektroniczną wagę. Badanie narkotestem wykazało, że była to marihuana. Łącznie policjanci zabezpieczyli nielegalną substancję w ilości, z której można byłoby wykonać ponad 280 dilerskich porcji tego narkotyku.

Mieszkaniec Zamościa został zatrzymany i przewieziony do komendy. Śledczy jeszcze wczoraj przedstawili 34-latkowi zarzuty dotyczące posiadania narkotyków. Mężczyzna usłyszał również zarzut uprawy konopi innych niż włókniste. W czasie pracy nad sprawą mundurowi ustalili bowiem, że zabezpieczona marihuana pochodzi z nielegalnej uprawy, którą 34-latek prowadził w kompleksie leśnym w jednej z podzamojskich miejscowości. Decyzją prokuratora podejrzany został objęty policyjnym dozorem.

Zarówno za posiadanie środków odurzających, jak i uprawę konopi innych niż włókniste grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

D.K-B.

  • słoiki z suszem roslinnym
  • susz roślinny zabezpieczony u 34-latka