Policjanci z Zamościa na podium kolarskich wyścigów w Kraśniku

Sierż. Monika Mazur z zamojskiej komendy oraz st. sierż. Radosław Wasilewski z Komisariatu w Szczebrzeszynie ponownie z sukcesami zakończyli kolarskie zmagania. Tym razem ścigali się w Kraśniku podczas VI Ogólnopolskiego Maratonu ATOL BIKE MTB o puchar Ministra Sportu i Turystyki i nagrody Burmistrza Kraśnika. Na dystansie 30 km do mety dojechali jako pierwsi.

W niedzielę 8 września br w Kraśniku już po raz szósty odbył się Ogólnopolski Maraton  ATOL BIKE MTB o puchar Ministra Sportu i Turystyki i nagrody Burmistrza Kraśnika. Do zawodów przystąpiło ponad 250 kolarzy, którzy przystępując do zawodów popularyzowali dyscyplinę sportową kolarstwa górskiego oraz promowali zdrowy styl życia. Zawodnicy w różnych kategoriach wiekowych do pokonania mieli dwie trasy o długości ok. 30 km i 60 km, które wiodły leśnymi ścieżkami przez fabryczną dzielnicę Kraśnika oraz urokliwymi lasami gm. Urzędów. W zawodach udział wzięła również 16 osobowa grupa policjantów z lubelskiego garnizonu Policji startująca na dystansie 30 km.

W kolarskich zmaganiach nie zabrakło policjantów z Zamościa. I tradycyjnie już zakończyli wyścig z sukcesami. Sierż. Monika Mazur z zamojskiej komendy zajęła pierwsze miejsce na podium w kategorii kobiet OPEN oraz pierwsze miejsce w kat. wiekowej kobiet K3. Natomiast st. sierż. Radosław Wasilewski z KP w Szczebrzeszynie jako pierwszy do mety dojechał w kategorii OPEN mężczyzn, zajął również pierwsze miejsce w kategorii wiekowej M3.

W czasie wyścigów klasyfikowano także biorących w nim udział policjantów (bez rozróżnienia na płeć). I tu również pierwsze miejsce na podium zdobył st. sierż. Radosław Wasilewski, a sierż. Monika Mazur wśród wszystkich policjantów zajęła IV miejsce. Jednak jako kobieta wśród policjantek zmagających się w wyścigach nasza Monika Mazur była pierwsza.

Policyjni kolarze MTB, którzy zdobyli miejsca na podium otrzymali puchary, które wręczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Radek Bąchór.