Przejażdżka zakończona zarzutami - Aktualności - KMP Zamość

Aktualności

Przejażdżka zakończona zarzutami

Dwaj mieszkańcy gm. Krasnobród w wieku 17 i 18 lat chcieli się przejechać, więc z osiedlowego parkingu bez wiedzy właściciela zabrali volkswagena, a następnie uszkodzili samochód uderzając w drzewo. Usłyszeli już zarzuty krótkotrwałego użycie pojazdu. 18-latek, który siedział za kierownicą volkswagena odpowie również za spowodowanie kolizji oraz jazdę bez uprawnień.

  W miniony weekend do posterunku policji w Krasnobrodzie  zgłosił się mieszkaniec tej miejscowości informując, że z parkingu osiedlowego został skradziony jego samochód m. Volkswagen Passat. Kiedy policjanci rozmawiali ze zgłaszającym na temat kradzieży od dyżurnego zamojskiej jednostki mundurowi otrzymali informację, że na biegnącej przez las drodze w m. Szur stoi rozbity volkswagen. Okazało się, że jest to pojazd o kradzieży, którego informował mundurowych mieszkaniec Krasnobrodu.

   Miejscowi policjanci wspólnie z kryminalnymi z Zamościa jeszcze tego samego dnia ustalili podejrzanych, którzy z parkingu osiedlowego zabrali volkswagena, a następnie uszkodzili go uderzając w drzewo i w takim stanie zostawili w miejscu kolizji. Dwóch mieszkańców gm. Krasnobród w wieku 17 i 18 lat zostało zatrzymanych i osadzonych w policyjnym areszcie. Usłyszeli już zarzuty krótkotrwałego użycia pojazdu i porzucenia samochodu w stanie uszkodzonym. Powiedzieli, że chcieli się po prostu przejechać. A samochód został uszkodzony ponieważ siedzący za jego kierownicą 18-latek nagle stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Młodzieniec kierujący volkswagenem odpowie więc i za to przewinienie. Uwadze sądu nie umknie również to, że kierował samochodem pomimo braku do tego stosownych uprawnień.

Zgodnie z kodeksem karnym zabór pojazdu w celu krótkotrwałego użycia i pozostawienie go w stanie uszkodzonym zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8. Natomiast za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień grozi kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów. 
D.K-B