Powiatowe eliminacje turnieju BRD

Na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu odbyły się eliminacje turnieju bezpieczeństwa w ruchu drogowym powiatu zamojskiego. O najlepsze lokaty walczyło 18 drużyn. Celem organizowanego od lat turnieju jest popularyzowanie przepisów oraz zasad bezpiecznego poruszania się na drogach.

W miniony czwartek na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu odbyły się eliminacje turnieju bezpieczeństwa w ruchu drogowym powiatu zamojskiego. O najlepsze lokaty walczyło 18 drużyn. Celem organizowanego od lat turnieju jest  popularyzowanie przepisów oraz zasad bezpiecznego poruszania się na drogach.

Turniejowe potyczki skierowane są do dzieci i młodzieży jako pasażerów, pieszych i rowerzystów, a w przyszłości również zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego.

Tegoroczny turniej składał się z kilku konkurencji. Wszyscy uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, radzić sobie z torem przeszkód dla rowerzystów, jak również posiadać umiejętność udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej.

W tym roku 8 trzyosobowych drużyn z terenu powiatu zamojskiego reprezentowało szkoły podstawowe w kategorii wiekowej 10 – 12 lat. Natomiast 10 czteroosobowych drużyn reprezentowało najstarsze klasy szkół podstawowych i gimnazjum.

Po zaciętej rywalizacji wśród kategorii wiekowej 10 – 12 lat zwyciężyła drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową w Miączynie. Drugie miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa z Sułowa, a trzecie drużyna reprezentująca szkołę podstawową w Krasnobrodzie.
W kategorii starszych klas szkół podstawowych i gimnazjum zwyciężyli zawodnicy również ze Szkoły Podstawowej w Miączynie. Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Sułowie, trzecie miejsce wywalczyli zawodnicy ze Szkoły Podstawowej w Grabowcu.

Zwycięskie drużyny otrzymały puchary i nagrody rzeczowe, a wszystkie zespoły – dyplomy. Zespoły z pierwszą lokatą wywalczyły dodatkowo prawo reprezentowania powiatu zamojskiego w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.