Nietrzeźwy kierowca zatrzymany dzięki obywatelskiej postawie - Aktualności - KMP Zamość

Aktualności

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany dzięki obywatelskiej postawie

Dzięki obywatelskiej postawie wpadł 39-latek z gm. Tomaszów Lubelski, który kierował samochodem marki Fiat mając w organizmie ponad promil alkoholu. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj tuż po północy dyżurny zamojskiej policji został poinformowany, że na stację paliw przy ul. Legionów samochodem marki Fiat przyjechał mężczyzna, którego zachowanie wskazuje na to, że jest nietrzeźwy i właśnie chce odjechać.

Policjanci wskazany pojazd zatrzymali do kontroli drogowej w miejscowości Jatutów. Okazało się, że kierujący nim 39-letni mieszkaniec gminy Tomaszów Lubelski jest nietrzeźwy. Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało, że w jego organizmie był ponad promil alkoholu.

Nieodpowiedzialny kierowca został przewieziony do komendy celem wykonania dalszych czynności. 39-latkowi zatrzymano również uprawnienia do kierowania pojazdami. Przed sądem odpowie za naruszenie przepisów dotyczących zakazu kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Postawa osoby, która poinformowała policję o nietrzeźwym kierującym zasługuje na uznanie i godna jest naśladowania. Świadomość na temat zagrożeń, które powodują pijani kierowcy jest bardzo ważna dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dzięki reagowaniu na nieodpowiedzialne zachowanie kierowców, na drogach jest mniej wypadków, które niejednokrotnie prowadzą do utraty zdrowia, a nawet życia osób w nich uczestniczących.
D.K-B.