Odpowiedzą za kradzież rynien z kościoła - Aktualności - KMP Zamość

Aktualności

Odpowiedzą za kradzież rynien z kościoła

Dwaj mieszkańcy Szczebrzeszyna odpowiedzą za to, że z budynku kościoła zerwali i ukradli miedziane rynny. Policjanci odnaleźli część skradzionego towaru oraz pieniądze pochodzące ze sprzedaży rynien. Podejrzewani o kradzież usłyszeli już zarzuty, teraz czeka ich rozprawa i decyzja sądu o wymiarze kary.

   Jeden dzień wystarczył kryminalnym z zamojskiej komendy oraz policjantom ze Szczebrzeszyna, aby ustalić i zatrzymać sprawców kradzieży miedzianych rynien z kościoła p.w. Św. Mikołaja w Szczebrzeszynie. O kradzieży proboszcz parafii powiadomił policję w niedzielę informując, że w sobotnią noc z budynku kościoła zniknęło 9 miedzianych rynien spustowych o długości od 1,5 m do 3 m. Wartość strat wyceniono na kwotę ok. 7 tysięcy zł.

  Policjanci analizując sprawę już w poniedziałek ustalili i dotarli do osób podejrzanych o dokonanie kradzieży. Okazało się, że rynny z kościoła ukradli dwaj mieszkańcy Szczebrzeszyna w wieku 22 i 23 lat. Zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie, wczoraj usłyszeli zarzuty. Grozi im nawet 5 lat pozbawienia wolności. Mundurowi odnaleźli również część skradzionych przedmiotów oraz pieniądze pochodzące ze sprzedaży części łupu. Jednak odnalezione rynny nie nadają się już do użytku ponieważ młodzieńcy zdążyli je pociąć, sprasować i przygotować do sprzedaży.    
D.K-B.