Odpowie za próbę przekupienia policjantów - Aktualności - KMP Zamość

Aktualności

Odpowie za próbę przekupienia policjantów

Mieszkaniec Szczebrzeszyna usłyszał zarzuty nakłaniania policjantów do naruszenia przepisów prawa w zamian za obietnicę udzielenia korzyści majątkowej. Został zatrzymany ponieważ będąc nietrzeźwy awanturował się i groził domownikom, a mundurowych ze Zwierzyńca poprosił o wypuszczenie obiecując za to pieniądze. Przestępstwo przekupstwa zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

W niedziele policjanci ze Zwierzyńca pojechali do Szczebrzeszyna ponieważ mieszkająca tam kobieta poprosiła o interwencję. Jak powiedziała, jej nietrzeźwy mąż wszczął awanturę. Policjanci w mieszkaniu zastali agresywnego mężczyznę, który w obecności mundurowych groził kobiecie. Z uwagi na to, że zdrowie a nawet życie kobiety było zagrożone, a wcześniej w tej rodzinie zdarzały się awantury, dochodziło też do przemocy, podjęli decyzję o zatrzymaniu agresora i doprowadzeniu do policyjnego aresztu.

Kiedy byli już w radiowozie mężczyzna poprosił policjantów o odstąpienie od wykonywanej czynności. W zamian za wypuszczenie do domu obiecał im pieniądze mówiąc, że zapłaci tyle ile będzie trzeba.

Policjanci o próbie przekupstwa poinformowali dyżurnego i przewieźli mężczyznę do komendy, gdzie 50-latek został zbadany alkomatem – wynik badania wskazał w jego organizmie ponad dwa promile alkoholu. Po wykonanych czynnościach został osadzony w policyjnym areszcie, wczoraj usłyszał prokuratorskie zarzuty złożenia obietnicy udzielenia korzyści majątkowej policjantom za naruszenie przepisów prawa – odstąpienia od zatrzymania. Osoba, która dopuszcza się przekupstwa może liczyć się z wysoką odpowiedzialnością karną, w takim przypadku kodeks przewiduje bowiem karę pozbawienia wolności do lat 10.  
D.K-B.