Szczęśliwy finał poszukiwań 75-latki - Aktualności - KMP Zamość

Aktualności

Szczęśliwy finał poszukiwań 75-latki

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 75-latki z gm. Sułów. O zaginięciu babci poinformował zamojską policję zaniepokojony o jej zdrowie i życie wnuk. Policjanci ze Szczebrzeszyna przeczesując okoliczne pola odnaleźli kobietę. Była przytomna, lecz bardzo wyziębiona. Została przewieziona do szpitala na badania.

Wczoraj w godzinach rannych zaniepokojony o zdrowie i życie swojej babci 18-letni wnuk poprosił policjantów o pomoc w jej odnalezieniu. Przekazał, że 75-letnia babcia, mieszkanka gm. Sułów mogła wyjść z domu w godzinach wieczornych dnia poprzedniego, jednak jej nieobecność zauważył dopiero rano w czwartek. Ponadto powiedział, że babcia regularnie przyjmuje leki i pominięcie dawki może być dla niej bardzo niebezpieczne.

Policjanci natychmiast po zgłoszeniu rozpoczęli poszukiwania. Rozpytywali sąsiadów, sprawdzali również okoliczne zabudowania. Wspólnie z druhami miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej przeczesywali pobliskie pola i łąki. Po około godzinie poszukiwań mundurowi ze Szczebrzeszyna odnaleźli zaginioną. Wyziębiona leżała na polu, była przytomna, jednak kontakt z kobietą był utrudniony. Policjanci udzielili jej pomocy przedmedycznej, ogrzali ciało 75-latki.

Natomiast załoga karetki pogotowia przewiozła kobietę do szpitala celem wykonania dalszych badań.

D.K.B.