Kamizelki dla przedszkolaków z Bodaczowa - Aktualności - KMP Zamość

Aktualności

Kamizelki dla przedszkolaków z Bodaczowa

Data publikacji 10.10.2018

Policjant w czasie spotkania z dziećmi przekazał wiedzę na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drodze oraz niebezpieczeństw związanych z nieodpowiedzialną zabawą w okolicach jezdni. Każdy przedszkolak otrzymał również prezent – odblaskową kamizelkę.

Wczoraj policjant z zamojskiego Wydziału Ruchu Drogowego przypominał dzieciom z Samorządowego Przedszkola w Bodaczowie o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W czasie spotkania mówił o tym jak niebezpieczne mogą być zabawy w okolicach drogi oraz niewłaściwe poruszanie się po jezdni lub poboczu. Każde dziecko zapoznało się również z podstawowymi znakami drogowymi.

Szczególną uwagę policjant poświęcił tematyce związanej z odblaskami. Mówił o tym, że na kurtce, czy plecaku każdego powinien być odblaskowy element. W sposób przystępny i zrozumiały opowiedział o skutkach bycia niewidocznym dla kierowcy, który nie widzi ubranego na ciemno pieszego.

Mundurowy mówił również o zagrożeniach, z jakimi dzieci mogą się spotkać podczas pomagania rodzicom w rolnictwie. Przypomniał, że nie wolno podchodzić do pracującej maszyny, ponieważ jest to bardzo niebezpieczne. Poprosił również, aby zdobytą wiedzą podzielili się z rodzicami, rodzeństwem oraz innymi członkami rodziny. Dzieciaki obiecały policjantowi, że postarają się, aby element odblaskowy stał się w ich rodzinach stałym elementem ubrania.

Na zakończenie spotkania każdy przedszkolak otrzymał od policjanta kamizelkę odblaskową.

D.K.B.