Chcąc uniknąć zderzenia wjechał do rowu - Aktualności - KMP Zamość

Aktualności

Chcąc uniknąć zderzenia wjechał do rowu

Data publikacji 09.10.2018

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku, do którego doszło wczoraj w Sitańcu. Wstępne ustalenia wskazują na to, że kierujący samochodem marki Audi chcąc uniknąć zderzenia z ciężarówką wjechał do przydrożnego rowy uderzając w betonowy przepust. Szczegóły i okoliczności zdarzenia badają policjanci.

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj w miejscowości Sitaniec. Jak wstępnie ustalili, kierujący samochodem marki Audi 38-letni mieszkaniec gm. Zamość po wyjechaniu z łuku drogi zauważył przed sobą na prawym pasie jezdni pojazd ciężarowy marki Man. Chcąc uniknąć zderzenia odbił w prawo, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu uderzając w betonowy przepust. Do szpitala zostali przewiezieni kierujący oraz dwoje nieletnich pasażerów audi. Na szczęście nastolatkowie po badaniach mogli opuścić placówkę służby zdrowia.

Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało, że zarówno 27-letni kierowca samochodu ciężarowego, jak i kierowca audi byli trzeźwi.

Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze. Chwila nieuwagi, rozkojarzenie, nadmierna prędkość oraz niedostosowanie stylu jazdy do panujących warunków mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Pamiętajmy, że każdy manewr wykonywany na drodze powinien być przemyślany oraz zgodny z obowiązującymi przepisami.

D.K-B.