Jechali zbyt szybko, stracili uprawnienia - Aktualności - KMP Zamość

Aktualności

Jechali zbyt szybko, stracili uprawnienia

Data publikacji 06.07.2018

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali dwóch kierujących, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Jeden z nich kierował toyotą, drugi bmw. W obydwu przypadkach funkcjonariusze zatrzymali kierowcom uprawnienia do kierowania.

Pierwszy z kierujących - 38-letni mieszkaniec Szczebrzeszyna, zatrzymany został w Deszkowicach Pierwszych. Kierował pojazdem marki BMW. W miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, jechał z prędkością 104 km/h. Za popełnione wykroczenie 38-latek ukarany został w postępowaniu mandatowym. Otrzymał również punkty karne i stracił prawo jazdy.

Takie same konsekwencje poniósł 23-letni zamościanin, kierowca toyoty. Młodzieniec zatrzymany został na ul. Legionów. W terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 57 km/h.

Apelujemy o ostrożną i rozważną jazdę z prędkością dostosowaną do przepisów i warunków panujących na drodze. Przypominamy również, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych do jakich dochodzi na naszych drogach. (jk)