Policjanci ostrzegają. Oszuści znów czyhają na oszczędności seniorów - Aktualności - KMP Zamość

Aktualności

Policjanci ostrzegają. Oszuści znów czyhają na oszczędności seniorów

Data publikacji 05.07.2018

Oszuści znów zaatakowali. Ich pomysły na wyłudzanie pieniędzy można by mnożyć, ale cel zawsze jest jeden - zdobyć zaufanie i sięgnąć po oszczędności seniorów. W tym tygodniu dwie zamościanki poinformowały Policję o próbach oszustwa metodą "na policjanta". Na szczęście obie panie w porę zorientowały się, że mają do czynienia z naciągaczami i do utraty gotówki nie doszło.

Tym razem sprawcy zadzwonili do 80 i 65-letniej zamościanki. Podczas rozmowy informowali, że są miejscowymi policjantami i prowadzą akcję przeciwko oszustom.  W jej trakcie próbowali uzyskać dostęp do kont bankowych i wyłudzić pieniądze. Na szczęście obie panie w porę zorientowały się, że mają do czynienia z oszustami i do utraty oszczędności nie doszło. O podejrzanych telefonach zamościanki poinformowały policjantów.

Mundurowi poszukują oszustów i kolejny raz apelują o ostrożność. Jeżeli zadzwoni do nas ktoś, kto podaje się za policjanta i nakazuje przekazać komuś pieniądze, przelać je na konto lub uzyskać do niego dostęp, odłóżmy słuchawkę i wezwijmy policję. Pamiętajmy, że prawdziwi policjanci nigdy nie informują o prowadzonych akcjach telefonicznie. Nigdy też nie proszą o przekazanie gotówki nieznanej osobie bądź przelanie oszczędności na wskazane konto. (jk)