„Mundur na Rowerze” w Zamościu - Aktualności - KMP Zamość

Aktualności

„Mundur na Rowerze” w Zamościu

Data publikacji 18.06.2018

Akcja „Mundur na Rowerze” dotarła do Zamościa. W niedzielę pięciu policjantów z naszej jednostki odebrało sztafetę od kolegów z Biłgoraja i ruszyli w dalszą trasę. Charytatywna akcja na celu ma promowanie zdrowego trybu życia oraz pomoc funkcjonariuszom poszkodowanym w czasie wybuchu substancji pirotechnicznej w Łodzi.

W niedzielne popołudnie na Rynku Starego Miasta w Zamościu jadący z Biłgoraja policjanci przekazali sztafetę  mundurowym z Zamościa i Chełma. Kolarskie zmagania służb mają swój cel – promowanie zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej oraz wzajemnego wsparcia. Rowerowa sztafeta dookoła Polski ma jeszcze jedno zadanie – zbiórkę funduszy dla poszkodowanych w czasie służby funkcjonariuszy.

W tym roku beneficjentami akcji „Mundur na rowerze” są policjant i strażak PSP poszkodowani w wybuchu, do którego doszło w jednym z mieszkań na łódzkich Bałutach pod koniec ubiegłego roku.

Z Zamościa w dalszą kolarską przygodę wyruszyło 5 policjantów z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego naszej komendy: st. post. Monika Mazur, sierż. szt. Paweł Przytuła, sierż. Radosław Rudawski, sierż. Adam Baranowski oraz sierż. Paweł Łysakowski. Natomiast z kolegami z Biłgoraja dojechał sierż. Radosław Wasilewski, który na co dzień pracuje w Komisariacie w Szczebrzeszynie.   

D.K-B.