Zderzenie pojazdów na DK-74 - Aktualności - KMP Zamość

Aktualności

Zderzenie pojazdów na DK-74

Wczoraj na DK-74 w miejscowości Płoskie doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca samochodem marki Volkswagen najechała na tył przyczepy, z którą podróżował kierujący pojazdem marki BMW. Z obrażeniami ciała do szpitala trafił kierowca BMW. Uczestnicy byli trzeźwi.

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj na drodze krajowej nr 74 w miejscowości Płoskie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki BMW poruszający się z przyczepą lekką zatrzymał się i oczekiwał na możliwość skrętu w lewo. W tym czasie kierująca samochodem marki Volkswagen, jadąc za BMW nie zachowała bezpiecznej odległości i najechała na tył przyczepy. 18-letni kierowca BMW został przewieziony do placówki służby zdrowia celem wykonania dalszych badań.

Policjanci zbadali trzeźwość uczestników kolizji, zarówno 36-letnia kierująca volkswagenem, jak również kierujący BMW byli trzeźwi. Jednak dalsza kontrola wykazała się, że 18-latek nie posiada uprawnień do kierowania tego typu pojazdami.

W czasie, gdy na miejscu zdarzenia pracowały służby, ruch na drodze krajowej 74 w miejscowości Płoskie częściowo był utrudniony i odbywał się wahadłowo.

Apelujemy o ostrożność. Oślepiające słońce, chwila nieuwagi, rozkojarzenia mogą być przyczyną zdarzeń drogowych. Kierując pojazdem należy zachować skupienie, a w stosunku do innych uczestników ruchu drogowego - zasadę ograniczonego zaufania.

D.K-B.