Festyny z udziałem policjantów z Zamościa - Aktualności - KMP Zamość

Aktualności

Festyny z udziałem policjantów z Zamościa

Data publikacji 11.06.2018

W niedzielę policjanci z zamojskiej komendy uczestniczyli w festynach odbywających się na terenie powiatu zamojskiego. Prezentowali radiowozy, mówili o specyfice pracy policjanta, odbył się również pokaz umiejętności policyjnego czworonoga.

Wczoraj policjanci z zamojskiej komendy uczestniczyli w festynach rodzinnych w Krasnobrodzie oraz Białobrzegach. Organizatorzy zadbali, aby każdy z uczestników znalazł atrakcje odpowiednie dla swojego wieku i zainteresowań. Były konkursy talentów i wiedzy, można było również sprawdzić swoje umiejętności w zakresie prowadzenia resuscytacji. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych – malowania twarzy i włosów, dmuchanych zamków i występów scenicznych.

Obecni byli również policjanci z zamojskiej komendy. Dzieciaki bawiące się na festynach mogły od środka zobaczyć policyjne radiowozy. Policjanci odpowiadali na pytania związane z pracą w policji. Mówili również o zasadach bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym, w szkole oraz podczas zbliżających się wakacji.

Jednak największym zainteresowaniem cieszył się pokaz umiejętności psa policyjnego. Przewodnik opowiedział zainteresowanym o specyfice pracy z czworonogiem, informując o tym jak należy się zachować w kontaktach z obcymi zwierzętami. Mundurowy przypomniał również, że w czasie upałów czworonogom też jest gorąco i nie należy ich zostawiać w zamkniętych samochodach. Należy zapewnić im zacienione miejsce i bezwzględnie pamiętać, aby ich miska zawsze była pełna wody. 

D.K-B.