Zderzenie pojazdów na rondzie Wyszyńskiego. Apelujemy o ostrożność! - Aktualności - KMP Zamość

Aktualności

Zderzenie pojazdów na rondzie Wyszyńskiego. Apelujemy o ostrożność!

Na rondzie Wyszyńskiego doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Kierujący volkswagenem nie zastosował się do znaku informującego o obowiązku udzielenia pierwszeństwa i doprowadził do zderzenia z pojazdem marki Mazda, a następnie oddalił się z miejsca kolizji. Kobieta - kierująca mazdą wraz z kilkuletnia pasażerką trafiły do szpitala.

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w piątkowe południe na rondzie Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący volkswagenem 75-letni mężczyzna jadąc ulicą Wyszyńskiego w stronę zamojskiej Starówki nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującej mazdą, która będąc już na rondzie opuszczała skrzyżowanie wjeżdżając w ul. Zamoyskiego. Przybyła na miejsce załoga karetki pogotowia kierującą oraz 8-letnią pasażerkę mazdy przewiozła do szpitala celem wykonania dalszych badań.
Jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych kierujący volkswagenem odjechał z miejsca zdarzenia. Jednak będący w tym czasie w okolicach ronda Wyszyńskiego policjant, w czasie wolnym od służby, widząc zachowanie mężczyzny natychmiast zareagował. Pojechał za 75-latkiem i na stacji paliw przy ul. Peowiaków zatrzymał mężczyznę powiadamiając kolegów z komendy.
Mundurowi zbadali trzeźwość 75-latka, był trzeźwy. Jednak podczas dalszej kontroli okazało się, że volkswagen nie posiada aktualnego ubezpieczenia.
Policjanci wyjaśniają szczegóły i okoliczności zdarzenia.
 
Przypominany, że od ubiegłej środy na skrzyżowaniu ul. Wyszyńskiego, Odrodzenia i Zamoyskiego obowiązuje zmiana organizacji ruchu. Osoby poruszające się ul. Wyszyńskiego nie mają już pierwszeństwa. Dojeżdżając do ronda zobowiązani są ustąpić pierwszeństwa przejazdu pojazdom znajdującym się na skrzyżowaniu. Apelujemy o ostrożność, stosowanie zasady ograniczonego zaufania oraz przestrzeganie ustawionych przed rondem znaków A-7 „ustąp pierwszeństwa przejazdu„ oraz C-12 „ruch okrężny”.
D.K-B.