Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku w Jacni - Aktualności - KMP Zamość

Aktualności

Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku w Jacni

Data publikacji 09.02.2018

Pogoda sprzyja miłośnikom sportów zimowych. Nie zabrakło ich również na stoku narciarskim w Jacni, gdzie byli także policjnci. Mundurowi sprawdzili, czy uczestnicy zimowego szaleństwa, zarówno dzieci, jak i dorośli, znają podstawowe zasady bezpiecznego zachwiana na stoku. Przekazali informatory oraz przypomnieli o konkursie plastycznym pn "Stok nie jest dla bałwanów".

W piątek policjanci z zamojskiej komendy odwiedzili stok narciarski w Jacni. W ramach akcji Biura Prewencji Komendy Głównej Policji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” informowali miłośników zabaw na śniegu jak bezpiecznie zachowywać się na stokach.  Przypominali o obowiązku jeżdżenia w kasku (do 16 roku życia) oraz o bezwzględnym zakazie uprawiania narciarstwa lub snowboardingu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających. Rozdawali również informatory zawierające Dekalog Międzynarodowej Federacji Narciarskiej oraz numery telefonów ratunkowych.

Mundurowi przypomnieli również o konkursie plastycznym realizowanym pod hasłem „Stok nie jest dla bałwanów” skierowanym do dzieci i młodzieży. Uczestnictwo w konkursie jest bardzo proste: wystarczy wykonać pracę plastyczną  (dowolną techniką rysunkową, malarską lub przy użyciu programów komputerowych) i wysłać ją na adres Komendy Głównej Policji. W konkursie wezmą udział prace nadesłane do dnia 5 marca 2018r.

Regulamin konkursu oraz kartę zgłoszeniową można znaleźć na stronie internetowej: policja.pl.

D.K-B