Podejrzewani o włamanie do samochodu w rękach policjantów - Aktualności - KMP Zamość

Aktualności

Podejrzewani o włamanie do samochodu w rękach policjantów

Trzej mężczyźni podejrzewani o dokonanie kradzieży z włamaniem do samochodu zostali zatrzymani przez zamojskich policjantów kilkanaście minut po poinformowaniu dyżurnego komendy o zdarzeniu. Cała trójka to mieszkańcy Zamościa w wieku od 21 do 28-lat. Okazało się również, że dwaj z nich, to osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości do ustalenia miejsca pobytu oraz odbycia kary pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce ubiegłej nocy w Zamościu na jednym z parkingu przy ul. Oboźnej. Tuż po godzinie 1:00 dyżurny zamojskiej komendy otrzymał informację, że doszło do kradzieży z włamaniem do zaparkowanego tam pojazdu marki Fiat. Jak ustalili policjanci sprawcy przedostali się do wnętrza samochodu wybijając szybę w drzwiach. Z wnętrza zabrali przedmioty osobiste właściciela pojazdu.

Szybka reakcja zamojskich mundurowych doprowadziła do tego, że już po kilkunastu minutach od zgłoszenia trzej mężczyźni podejrzewani o dokonanie włamania zostali zatrzymani. Są to mieszkańcy Zamościa w wieku od 21 do 28 lat.

Ponadto jak się okazało jeden z zatrzymanych mężczyzn poszukiwany był również trzema listami gończymi wydanymi przez zamojski Sąd w celu odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniej dokonane przestępstwa kradzieży z włamaniem. Jego miejsce pobytu chciała ustalić również prokuratura. Wymiar sprawiedliwości poszukiwał także drugiego z zatrzymanych.

Trzej panowie zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Dzisiaj usłyszą zarzuty. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

D.K-B