Nadmierna prędkość przyczyną zderzenia trzech pojazdów - Aktualności - KMP Zamość

Aktualności

Nadmierna prędkość przyczyną zderzenia trzech pojazdów

Trzy pojazdy uczestniczyły w zdarzeniu drogowym na DW-849 w miejscowości Żdanów. Dwie osoby trafiły do szpitala. Na szczęście po badaniach okazało się, że nie doznały obrażeń. Uczestnicy byli trzeźwi. Prawdopodobnie przyczyną zdarzenia była nadmierna prędkość z jaką poruszał się 23-letni kierowca pojazdu marki Renault. Policjanci apelują o rozwagę oraz przestrzeganie przepisów obowiązujących w ruchu drogowym.

Do zdarzenia doszło wczoraj tuż przed godziną 10:00 na drodze wojewódzkiej nr 849. Z ustaleń policji wynika, że kierującą pojazdem marki Skoda zatrzymała się i oczekiwała na możliwość skrętu w lewo na posesję. W tym czasie jadący z nadmierną prędkością 23-letni kierowca pojazdu marki Renault uderzył w tył skody, a następnie zjechał na przeciwległy pas ruchu uderzając w prawidłowo jadący pojazd marki Renault, którym kierował 58-letni mieszkaniec gminy Zwierzyniec. W wyniku zderzenia pojazdów do szpitala zostały przewiezione dwie kobiety – 32-letnia kierująca skodą oraz pasażerka pojazdu marki Renault. Na szczęście po badaniach okazało się, że nie odniosły obrażeń.

Z uwagi na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego kierującemu renault zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami. Czeka go również odpowiedzialność za spowodowane zagrożenia w ruchu drogowym.

W czasie, gdy na miejscu zdarzenia służby wykonywały czynności droga była całkowicie zablokowana. Ruch pojazdów kierowany był kierowany na zorganizowane objazdy. Policjanci apelują o rozważną i bezpieczną jazdę.

Jutro w naszym województwie kończy się okres ferii zimowych. W związku z tym na drogach możemy spodziewać się zwiększonego ruchu pojazdów. Zadbajmy o to, aby każdy z nas z zimowego wypoczynku szczęśliwie wrócił do domu. Zachowajmy ostrożność, warunki atmosferyczne sprawiły, że na drogach zalega błoto pośniegowe, w niektórych miejscach jest ślisko. Dostosujmy więc prędkość do panujących warunków.

D.K-B.