Syn pod opieką nietrzeźwej matki - Aktualności - KMP Zamość

Aktualności

Syn pod opieką nietrzeźwej matki

Prawie 3 promile alkoholu miała w organizmie matka, która opiekowała się swoim synem. Sprawa wyszła na jaw, kiedy kurator sądowa poinformowała policję, że jej podopieczna jest pijana i opiekuje się nieletnim dzieckiem. Chłopcem zaopiekowała się sąsiadka, a matka trzeźwiała w Ośrodku dla Osób Nietrzeźwych. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Wczoraj kurator sądowa poinformowała dyżurnego zamojskiej policji o tym, że jej podopieczna prawdopodobnie jest pijana i opiekuje się nieletnim dzieckiem. Mundurowi potwierdzili zgłoszenie. Pod wskazanym adresem na zamojskim osiedlu Karolówka zastali 31-letnią kobietę oraz jej syna. Policjanci zbadali trzeźwość matki, okazało się że w jej organizmie jest prawie 3 promile alkoholu. W mieszkaniu obecny był również 36-letni mężczyzna - partner nietrzeźwej kobiety. Jak się okazało on również był pijany. Badanie wykazało, że w organizmie miał ponad 3 promile alkoholu. Dzieckiem zaopiekowała się sąsiadka, a pijana mamusia wraz ze swoim partnerem trzeźwieli w zamojskim Ośrodku dla Osób Nietrzeźwych.

Policjanci ustalają dokładne okoliczności zdarzenia. O interwencji powiadomiony zostanie Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Zamościu, który podejmie dalsze decyzje w tej sprawie.