Bezpieczeństwo pieszych priorytetem dla zamojskiej Policji - Aktualności - KMP Zamość

Aktualności

Bezpieczeństwo pieszych priorytetem dla zamojskiej Policji

Kolejna akcja zamojskiej drogówki wskazuje, że nie wszyscy uczestnicy ruchu drogowego zachowują się bezpiecznie oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami. W czasie piątkowej akcji policjanci na drogach powiatu zamojskiego ujawnili łącznie ponad 70 wykroczeń, w tym ponad 40 nagannych zachowań dotyczyło osób pieszych.

Dla zamojskiej policji zapewnienie bezpieczeństwa osobom pieszym stanowi jedno z głównych zadań priorytetowych. W miniony piątek policjanci z zamojskiej drogówki na drogach powiatu zamojskiego szczególną uwagę poświęcali niechronionym uczestnikom ruchu drogowego, jak również zachowaniu kierujących wobec pieszych. W czasie tych jednodniowych działań policjanci ujawnili łącznie 74 wykroczenia popełnione przez uczestników ruchu drogowego. W tej ogólnej liczbie ponad 40 wykroczeń dotyczyło niewłaściwego i niezgodnego z prawem zachowania osób pieszych. Najczęściej piesi przechodzili w miejscach do tego niewyznaczonych lub nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej. Patrolując po zmierzchu tereny niezabudowane mundurowi napotkali blisko 10 osób, które poruszając się po drodze nie posiadały elementów odblaskowych. Osoby te były niewidoczne dla kierujących pojazdami. Popełniły wkroczenie, stworzyły również zagrożenie nie tylko dla siebie ale i innych uczestników ruchu drogowego.

Kolejne działania zamojskiej drogówki już w tym tygodniu. Policjanci ponownie szczególną uwagę skupią na niechronionych uczestnikach ruchu drogowego. Będą sprawdzali, czy użytkownicy dróg powiatu zamojskiego stosują się do przepisów ruchu drogowego oraz swoim zachowaniem nie stwarzają zagrożenia dla siebie i innych.

D.K-B