Odpowie za kradzież - Aktualności - KMP Zamość

Aktualności

Odpowie za kradzież

Za kradzież urządzeń elektrycznych i hydraulicznych odpowie 35-letni mieszkaniec gminy Zamość, który wczoraj wyszedł ze sklepu budowlanego nie płacąc za towar o łącznej wartości ponad 1350 zł. Po wyjściu z marketu mężczyzna został zatrzymany przez pracownika ochrony, a następnie trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj tuż po godzinie 13:00 dyżurny zamojskiej komendy został powiadomiony o ujęciu sprawcy kradzieży sklepowej. Do zdarzenia doszło w jednym z marketów budowlanych mieszczących się w Zamościu przy ul. Dzieci Zamojszczyzny. Przybyli na miejsce mundurowi ustalili, że 35-letni mieszkaniec gminy Zamość przechadzając się po sklepie z półek wziął videofon, zawory hydrauliczne, termometry oraz inne urządzenia elektryczne na łączną kwotę ponad 1350 zł. Towary te ukrył pod kurtką i bez zamiaru płacenia za nie przekroczył linię kas, a następnie wyszedł z marketu. Mężczyzna ze skradzionymi rzeczami został ujęty przez pracownika ochrony tuż po wyjściu ze sklepu. Skradzione przedmioty w stanie nienaruszonym wróciły na sklepowe półki. Natomiast sprawca kradzieży trafił do policyjnego aresztu.

Za dokonany czyn czeka go odpowiedzialność przed Sądem. Za kradzież polskie prawo przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.

D.K-B.