Odpowie za kradzież - Aktualności - KMP Zamość

Aktualności

Odpowie za kradzież

Data publikacji 14.02.2017

Zarzuty kradzieży usłyszał wczoraj 40-letni mieszkaniec gm. Szczebrzeszyn. Jak ustalili policjanci mężczyzna w połowie stycznia skradł należący do 22-letniej zamościanki telefon komórkowy, dokumenty i pieniądze. 40-latek już usłyszał zarzuty. Przyznał się do ich popełnienia i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Zgodnie z kodeksem karnym kradzież to przestępstwo za które grozić może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W połowie stycznia 22-letnia kobieta złożyła w zamojskiej komendzie zawiadomienie o kradzieży należącego do niej telefonu komórkowego, karty bankomatowej, dowodu osobistego i pieniędzy. Zdarzenie miało miejsce w jednym z zamojskich marketów. Straty spowodowane przestępstwem pokrzywdzona oszacowała na kwotę blisko tysiąca złotych.

Pracując nad sprawą policjanci ustalili sprawcę tego czynu. Okazał się nim 40-letni mieszkaniec gm. Szczebrzeszyn. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży. Przyznał się do ich popełnienia i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Mundurowi odzyskali część skradzionego 22-latce mienia.

Wkrótce sprawa znajdzie swój finał przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież grozić może kara do 5 lat pozbawienia wolności.(jk)