Odpowiedzą za włamania i uszkodzenia pojazdów - Aktualności - KMP Zamość

Aktualności

Odpowiedzą za włamania i uszkodzenia pojazdów

Data publikacji 13.02.2017

Zarzuty włamania do samochodów oraz uszkodzenia kilku pojazdów usłyszał 17-letni mieszkaniec Zamościa. Jak ustalili policjanci nastolatek wspólnie z 16-latkiem nocą z czwartku na piątek włamał się do samochodu audi, skąd ukradł radioodtwarzacz. Nastolatkowie usiłowali również włamać się do citroena. Uszkodzili ponadto kilka innych pojazdów zaparkowanych na osiedlowym parkingu. Wkrótce ze swojego postępowania tłumaczyć się będą przed sądem.

W piątek nad ranem dyżurny zamojskiej komendy powiadomiony został o grupie młodych osób, która miała dewastować zaparkowane na parkingu przy ul. Polnej pojazdy. Skierowani na miejsce policjanci, zatrzymali w niedalekiej odległości od miejsca zdarzenia dwóch młodzieńców w wieku 17 i 16 lat mieszkańców Zamościa. Pod zarzutem włamania do pojazdów i uszkodzenia samochodów obaj zostali zatrzymani. 17-latek usłyszał zarzuty włamania do citroena i kradzieży wartego 200 złotych radioodtwarzacza oraz usiłowania włamania do audi.

Nastolatek usłyszał ponadto zarzuty uszkodzenia pięciu innych pojazdów, w których zniszczono karoserię i wyłamano lusterka. Straty spowodowane uszkodzeniami oszacowane zostały na łączną kwotę ponad 6 tys. złotych. Podczas przesłuchania 17-latek wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Towarzyszący mu 16-latek również został przesłuchany. Wkrótce tłumaczyć się będzie przed sądem rodzinnym i nieletnich.

17-latkowi za popełnione czyny, zgodnie z obowiązującymi przepisami grozić może kara do 10 lat pozbawienia wolności. (jk)