Zatrzymani za jazdę "na podwójnym gazie" - Aktualności - KMP Zamość

Aktualności

Zatrzymani za jazdę "na podwójnym gazie"

Data publikacji 21.01.2017

Wczoraj policjanci zamojskiej drogówki zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Na ul.Młyńskiej kierowca opla mając ponad 2 promile spowodował kolizję z innym pojazdem. Na ul. Kilińskiego 24-letni kierowca pomimo zakazu prowadzenia pojazdów z ponad 1,5 promila kierował bmw. Obydwaj mężczyźni za swoje występki odpowiedzą przed sądem.

   Ok. godz. 17.30 w Zamościu na ul.Młyńskiej doszło do kolizji z udziałem dwóch pojazdów. Kierujący oplem nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu jadącego przed nim, nie zdążył wyhamować i najechał na tył renault.  Nikomu nic się nie stało. Okazało się natomiast, że 60-letni sprawca kolizji znajduje się pod wpływem alkoholu, badanie alkosensorem wykazało ponad dwa promile w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym może mu grozić kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

   W tym samym czasie na ul.Kilińskiego policjanci zatrzymali do kontroli samochód m-ki bmw, który na oznakowanym przejściu dla pieszych wyprzedzał pojazd ciężarowy. Okazało się, że 24-letni kierowca jeszcze przez miesiąc ma zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto badanie na zawartość alkoholu wykazało u mężczyzny ponad 1,5 promila. Zgodnie z kodeksem karnym jest to przestępstwo zagrożone karą do pięciu lat pozbawienia wolności.

D.P.