Mieszkanki Zamościa nie dały się oszukać - Aktualności - KMP Zamość

Aktualności

Mieszkanki Zamościa nie dały się oszukać

W Zamościu oszuści podjęli próbę wyłudzenia pieniędzy. Tym razem dzwonili do mieszkanek naszego miasta podając się za funkcjonariuszy CBŚP. Wymyślali historie o rzekomej kradzieży danych z dowodu osobistego, które miały posłużyć do celów przestępczych. Zamościanki wykazały się rozwagą i nie dały się oszukać, a o podejrzanych telefonach natychmiast informowały policjantów.

   Wczoraj ok. godziny 13:30 do trzech mieszkanek Zamościa na telefony stacjonarne dzwonił mężczyzna, który podając się za funkcjonariusza CBŚP informował, że grupa przestępcza jest w posiadaniu ich danych osobowych i mogą je wykorzystać w celu popełnienia przestępstwa. Osobą, która przekazała te dane miał być pracownik banku. Jedna z zamościanek usłyszała również, że hakerzy „namierzyli” jej konto bankowe i w związku z tym zgromadzone tam oszczędności są zagrożone.

   Jednak mieszkanki Zamościa nie dały się oszukać. Słysząc historie wymyślane przez oszustów od razu zaczęły podejrzewać, że może chodzić o próbę wyłudzenia pieniędzy. Stanowczo reagowały kończąc rozmowę i świadome zagrożenia powiadomiły Policję.

   Jeśli otrzymamy telefon od rzekomego funkcjonariusza Policji lub CBŚP z informacją na temat prowadzonych działań, czy też zagrożeniu dla zgromadzonych na kontach bankowych oszczędności i konieczności dokonania przelewów na wskazane przez rozmówcę konto - zachowajmy spokój. Pamiętajmy, iż funkcjonariusze nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy, nie informują również telefonicznie o szczegółach spraw, które prowadzą. Gdy ktoś dzwoni w takich sprawach należy powiadomić Policję dzwoniąc pod numer 112. Czujność i ograniczone zaufanie może uchronić przed nieuczciwymi ludźmi, którzy próbują wyłudzić pieniądze.
D.K-B